piątek, 22 stycznia 2016

Bibliomania: 14

Bibliomania: 14 (84-87)

Chciałam pokazać Wam dziś książeczki o dziadkach, z wiadomej okazji, ale okazało się, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, że na rynku wydawniczym istnieje dużo więcej fajnych pozycji o dziadku niż o babci. A zatem: Drodzy Dziadkowie - wszystkiego dobrego.

I'd wanted to show you today books about grandparents, in Poland we celebrate The Grandma Day (yesterday) and Grandpa Day (today), but I was very surprised to discover, that there are far more cool books about grandpas than there are about grandmas. And so: Dear Grandpas - enjoy your day.Danna Smith + Valeria Petrone: Two at the Zoo
Dwóch w zoo

Bardzo kolorowa i urocza pozycji o wycieczce dziadka i wnuczka do zoo, będąca jednocześnie książeczką do nauki liczenia.

Very colorful and cute title about a grandpa and grandson's trip to the zoo, at the same time a book for teaching how to count.


+

+

+

+


Lane Smith: Grandpa Green
Dziadek Zielony

Książeczka o wnuczku, który poznaje swojego dziadka poprzez jego ogród. Podoba mi się oszczędna paleta i bardzo oryginalny pomysł.

A book about a grandson getting to know his grandpa through his garden. I like the minimal color palette and the very unusual idea.

+

+

+

+

+


Zofia Stanecka + Bogna Pniewska: Świat według dziadka
World according to grandpa

Moją uwagę przyciągnęły piękne ilustracje. Książka opowiada o poznawaniu się wnuczka z dziadkiem i ich wspólnych, codziennych, małych przygodach.

I was attracted by beautiful illustrations. The book is about a grandson getting to know his grandfather and their everyday small adventures together.


+
+

+


Benji Davies: Grandad's Island
Wyspa Dziadka

Wprawdzie książka ta opowiada o utracie dziadka, ale nie mogłam się powstrzymać, by jej tu nie dołączyć z uwagi na przepiękne, barwne ilustracje Banji'ego Daviesa.

Although this book deals with losing a grandfather, I couldn't resist adding it here due to the beautiful and colorful illustration by Benji Davies.

+


+


+


+

+

Jeszcze raz najlepsze życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków.

Once more: all the best for all the Grandmas and Grandpas. 

Do następnego, pa.
Tata,
a.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz